Hizmetlerimiz

in Home
13. 01. 24
posted by: Super User
Gösterim: 1492

Yeşil Enerji

Büyük,orta ve küçük  ölçekli enerji üretim tesisi olarak kurulabilen (GES) Güneş Elektrik Santrali Açık Saha ve Çatı sistemleri, dünya çapında birçok ülkede faal olarak işletilmektedir. Çevre dostu Yeşil Enerjili Bina uygulamaları yaygınlaşmaktadır, insanlar artık  satın alırken yeşil prizli ev,konaklamak için de yeşil enerjili hotelleri tercih etmektedirler.

"RantSolar" elektrik enerjisi tahhaüt ve montaj işlerinde uzun yıllardır hizmet veren      Rant Enerji ith. İhr. Ve san. tic. ltd. şti.'nin bir kuruluşu olarak Güneş ve Rüzgar gibi diğer Yeni ve Yenilenebilir Enerji alanlarında faaliyet göstermektedir. "RantSolar" Güneş ve Rüzgar Enerjisinden Lisanssız olarak kendi elektriğini üretmek isteyen müşterilerim

Şebeke'den Bağımsız Güneş Enerji Sistemleri (Off-Grid)

 Şebeke elektriğinin bulunmadığı ya da iletim hattına 800mt.'den daha uzak olan yerlerde kurulmaktadır.

Özellikle: Villalar,çiftlik evleri, yayla evleri, bağ evleri gibi yerlerde uygulaması daha yaygındır. Güneş enerjisi sisteminin kurulum maliyetleri, Şebeke elektriği hattı'nın çekilme maliyetlerinden daha uygundur. İlave olarak rüzgâr potansiyeli varsa, rüzgar destekli güneş enerjili (Hybrid) sistemlerin kullanılması sistem maliyetini düşürmekte ve enerji arz güvenliğini arttırmaktadır.

Off-Grid Sistemler Akülü oldukları için optimum sistem tasarımı çok önem arzeder."RantSolar"olarak müşterilerimize bu konuda ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaktayız

Şebeke'ye Bağlı Güneş Enerji Sistemleri (On-Grid)

 Türkiyenin çeşitli bölgeleri için kapasite,kurulu güç,enerji verim bilgileri,fizibilite ve teknik raporlar ile "Güneş Enerjisi İle Elektrik Üretim Tesisi" kurmak isteyen yatırımcı ve girişimcilere hizmet vermekteyiz.

"RantSolar" Güneş,rüzgar ve diğer yenilenebilir enerji  konusundaki faaliyetlerini  taahhüt,  montaj ve imalat olarak sürdürmektedir.

Güneş enerjisi üretim sistemlerinde, öncelikli olarak saha belirlenmesi, keşif ve fizibilite, güneş enerjisi altyapı hizmetleri,gelir hesaplamaları, sistem performansı tahmini ve senaryoları, sistem entegrasyonu, kurulum, ürün temini ve finansal maliyet tablolarının ortaya çıkarılması gibi  hizmetler sunmaktayız.

Lisans almadan 1000kW.'a kadar kurulan  şebekeye bağlı güneş sisteminden üretilen ihtiyaç fazlası elektriği, devlet 10 yıl boyunca satın amayı garanti etmektedir.

Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemleri

Geceleriniz güneş ile aydınlansın.Güneş Enerjisinin yaygınlaşarak kullanıldığı şebeke bağımsız sistemlerin başında, güneş enerjili aydınlatma sistemleri gelmektedir. "RantSolar "güneş sistemi ile çalışan aydınlatma amaçlı direklerimiz, elektrik enerjisinin olmadığı  ya da aydınlatma için birim maliyetlerin fazla olduğu yerler için dizayn edilmiştir.

Sistem gündüz, güneş ışınları sayesinde güneş panelinde oluşan  elektrik enerjisini  batarya'da (Akü) depolayarak gece bu enerji ile aydınlatma yapmaktadır.

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Sistemleri

Güneş enerjisinin çok pratik ve ekonomik bir şekilde kullanıldığı alanlardan biri de solar sulama–pompa sistemleridir. Solar pompalar ve pompa kontrol cihazlarındaki gelişmeler sayesinde solar su pompalama sistemlerinin tasarımı, kurulumu, işletimi ve bakımı oldukça kolay bir hal almıştır.

Herhangi bir bölgede sulama için ya da içme suyu için pompa çalıştırmanız gerekiyorsa güvenilirlik ve sürdürebilirlik açısından üstün niteliklere sahip solar elektrik pompa sistemlerini kullanabilirsiniz."RantSolar "olarak geliştirdiğimiz Taşınabilir Güneş Enerjili Sulama Sistemi ile hizmetinizdeyiz.

Mobil Güneş Elektrik Jeneratörü             

Solar malzemeleri ayrı ayrı alıp nasıl tasarım yapacağım diye düşünmenize gerek yok "RantSolar " sizin için hazırladı. Değişik güçlerde tasarladığımız Seyyar Güneş Enerji Jeneratörlerinden ihtiyacınıza en uygun olanını seçebilirsiniz... Yaylada, bağ evinizde, bahçenizde, kampta, yazlıkta kısacası elektrik ihtiyacınız olan her yerde Mobil Solar Jeneratör sistemlerimizden faydalanabilirsiniz.

Siz sadece PV paneli güney yönüne çevirip, düğmeye basacak ve fişi prize takacaksınız bedava elektriğiniz hazır.

Rüzgar Elektrik Sistemleri

"RantSolar" ın amacı  Güneşte olduğu gibi, Rüzgar  enerjisinden de en iyi verimi alacak modellerle, son kullanıcılara temiz enerji üreterek elektrik ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Eskiden değirmenlerde ve yelkenlerde kullanılan rüzgar gücü,günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde elektrik üretiminde kullanılmaya başlanmıştır.

Son yıllarda geliştirilen teknolojiler rüzgardan elektrik üretimini ucuzlatarak rüzgar enerjisini en temiz ve ucuz elektrik üretim aracı haline getirmiştir.

 

Rüzgar sistemleri  şebekeye bağlı veya şebekeden bağımsız olarak kurulabilmektedir.

Değişim Zamanı

Enerjinizi güneşten almanın tam zamanı. Ev yada iş yeri çatınızda yada uygun olan arazinizde güneş enerji üretim tesisi kuralım. Güneşin yenilenebilir enerjisinden sorunsuzca faydalanın. Elektrik kesintileri yaşamadan kendi enerjinizi kendiniz üretin. Yeni ve temiz bir dünyada sizde yerinizi alın...