Hakkımızda

Rant Enerji İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.

 

RANT ENERJİ dünyamızın değerini bilen, doğa korumacılığını görev edinmiş çevreci bir firmadır. Yeşil enerji ve organik tarım konularında çalışma ve faaliyetlerini yürütmektedir. Üretirken çevreyi hiçe sayan daha fazla kazanç için doğayı kirleten çalışmalar ile ilgilenmez.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının doğa dostu olan Güneş enerji kaynağı ile ilgilenir, proje geliştirir, inovasyon çalışmaları yürütür ve yatırımlar yapar. Elektrik Taahhüt İşleri, ENH Projeleri, Yenilenebilir Enerji Santralleri (E.P.C) ve Solar Enerji Kullanılan tüm alanlarda faaliyet gösterir.

 

RANT ENERJİ doğa dostu yeşil bir firmadır.

 


Selahattin AKAY

Elektrik Mühendisi

Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı

 
1954 Yılı Tekirdağ  Doğumlu ve 1982 yılı Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi mezunudur. Yenilenebilir Enerji Üretimi (FOTOVOLTAİK) konusunda alınmış “DGS, Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie” uzmanlık sertifikası sahibidir. Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (Elektrik İşleri Etüd İdaresi Ankara 1982) Dünya Bankası Projesi kapsamında, Yenilenebilir Enerji Güneş, Rüzgar, Biomas Enerjisi ve Enerji Tasarrufu projeleri yetkili elektrik mühendisliği. TUSAŞ Genel Md. (1985, Eskişehir) F16 Uçak Motor Fabrikası ve Sosyal Tesisler İnşaatı Elektrik işleri kontrol mühendisliği. Dünya Bankası Y.Ö.K Projesi (1986, İngiltere) Teknik Meslek Yüksek Okulları eğitim araştırma projesi hazırlayan yetkili mühendisliği. Selçuk Üniversitesi  (1987, Konya) Öğretim Görevliliği. OEM LTD.ŞTİ. (1990, Konya) Elektrik Enerji Nakil hatları taahhüt işleri. Konya’nın 7 Mahallesinin Enerji dağıtım hatları Yenileme taahhüt işleri proje mühendisliği. TEKNOBİRLİK ENERJİ LTD.ŞTİ. (2010, Konya) Şebeke Bağlantısız (Off-Grid) PV Güneş Elektrik Enerji üretim tesisi ve Rüzgar Tribünü enerji santrali kurulumları. İttifak Holding A.Ş 10 kVA. Şebeke bağımsız Rüzgar Türbini kurulumu (Konya). Cuma Ali Gündoğdu Çiftliği 30 kVA Şebeke bağımsız Rüzgar Türbini kurulumu (Karapınar), Osman Dağmenas Çiftliği 3 kVA   Şebeke bağımsız Rüzgar Türbini ve 850 Watt Güneş Santrali kurulum. (Konya) DERYASOLAR A.Ş. (2013.Konya) Solar enerji ile Çevre aydınlatma taahhüt işleri , Çumra Belediyesi Belediye Mesire Parkı Güneş Enerji aydınlatma direkleri imalatı ve kurulumu. Konya Selçuklu Belediyesi parklarının güneş enerjisi direkleri ile aydınlatması ihalesi. Güneş enerji jeneratörü projesi ve imalatı. Mobilsolar Tarım sulama dalgıç pompa projesi ve imalatı. EMTES ELEKTRİK LTD.ŞTİ. (2014, Bodrum) Şebekeye bağlı ve şebeke bağımsız Güneş Enerji Santrali (GES) proje ve uygulamaları. KOÇAR MERMER San.AŞ. 2 MW. GES Santral TEDAŞ projeleri onay ve elektrik işleri (Muğla), ANTUR A.Ş  68 kW. Çatı GES TEDAŞ proje ve EPC uygulama (Bodrum), Sinan Dayıoğlu Villa 11 kW. Çatı GES TEDAŞ proje ve EPC uygulama (Bodrum), Gülten Amas Güven Villa 7 kW. Çatı GES TEDAŞ proje ve EPC uygulama (Bodrum). RANT ENERJİ LTD.ŞTİ. (2016, Bodrum), Şebekeye bağlı ve şebeke bağımsız Güneş Enerji Santrali (GES) proje ve uygulamaları. Coşar İnşaat Ltd.Şti  1 MW. GES  TEDAŞ projesi ve EPC (Bodrum), Duru Su Enerji Ltd. Şti 1 MW.GES  TEDAŞ projesi ve EPC (Bodrum), Bahçeşehir Koleji Çatı 164 kW.GES TEDAŞ projesi ve EPC. Giga Enerji  1 MW . GES TEDAŞ projesi ve EPC (Kuşadası), vb. referanslarımız bölümünde yer alan işlerin Mühendislik taahhüt ve uygulama alanlarına yaklaşık 40 yılı aşkın tecrübesiyle  Rant Enerji Ailesine liderlik emektedir.